Bu botlar (koridorda) yürümek için yapıldı.

babaadam

Aktif Üye
Beyoncé merakla beklenen “Cowboy Carter” albümünü çıkarmadan ya da Beyoncé'nin albümünde de yer alan country şarkıcısı-söz yazarı Tanner Adell kendisinden gururla “Buckle Bunny” diye söz etmeden önce, disko kovboy ve gösterişli western olarak kabul ediliyordu -Estetik zaten gündemdeydi Gelin modasına giden yol.

Pinterest, Batı etkilerinin 2024'teki en büyük düğün trendlerinden biri olacağını öngördü ve platformda “çizmeli kovboy kız gelinlik” aramaları Mart 2023'e kıyasla Mart ayında iki katına çıktı.

Kovboy çizmeleri popüler bir aksesuar haline geldi. New York merkezli gelin stilisti Maisie-Kate Keane, gelinlerin onları “Batı modasının zahmetsiz zarafetiyle dengelenen” bol elbise ve gelinliklerle eşleştirdiğini söyledi. “Gelinler, kırsal batı görünümüne modern bir dokunuş ekleyerek kişisel tarzlarını düğün gardırobuna dahil etme fırsatını değerlendiriyor” dedi.

Long Beach, California'dan Chloe Newsom-Kingsley, 27 Nisan'da San Diego'daki düğünü için elbise seçmeden altı ay önce kaktüs detaylı bir çiftlik yolu botu seçti.

Razorfish'in Başkan Yardımcısı 39 yaşındaki Bayan Newsom-Kingsley, “Nişanlandığımı biliyordum ve bir süredir gözüm botlardaydı ve onları satın almak için düğünümden daha iyi bir neden olduğunu düşündüm” dedi. dijital reklam ajansı. “Onların çöl sahnesi ilgimi çekti çünkü annemle benim Joshua Tree yakınlarında bir evimiz var ve orayı kesinlikle çok seviyoruz.”

Bayan Newsom-Kingsley, düğün hafta sonu için aslında iki çift kovboy çizmesi aldı. Düğününden birkaç hafta önce, tören için işlemeli Claire Pettibone tül elbisesine daha çok yakışacağını düşündüğü, yüksek topuklu bir çift vintage beyaz Maison Margiela bot buldu. Prova yemeğinde süslü çizmeleri giydi.

Austin, Teksas merkezli Batılı giyim şirketi Tecovas, son yıllarda kovboy çizmesi giyen gelinlerin sayısında bir artış gördü. Madisen Li, “Platformlarımızda en çok aranan terimlerin 'beyaz çizmeler' ve 'mavi çizmeler' olduğunu gördük ve Google trend verileri de 'düğün çizmeleri' arama teriminin 2023 ve 2024'te istikrarlı bir artış gösterdiğini gösterdi.” Tecovas'ta mağazacılıktan sorumlu başkan yardımcısı.

Şirket, Ocak ayında 295 $ karşılığında şirketin en çok satan “Annie” botunun gelin mavisi versiyonunu yarattıktan sonra, Mart ayında açık mavi detaylı beyaz “Sadie” gelin botunu 495 $ fiyatla tanıttı. (Tecovas ayrıca Annie bot stilini kemik renginde de taşıyor.)

Bot markası gelinler arasında o kadar popüler ki perakende mağazaları gelinler, damatlar ve onların gelin partileri için mağaza içi deneyimler sunuyor. Katılımcılar kokteyllerde ücretsiz markalama ve kabartma hizmetlerinden yararlanabilirler. Bayan Li, “Düğün kutlamalarının her aşaması için çizme almaya gelen gelinlerimiz var: bekarlığa veda partileri, gelin partileri, düğün törenleri ve parti sonrası partiler” dedi.

Los Angeles merkezli gelin tasarımcısı Claire Pettibone, Batı tarzı botları tercih eden gelinlerin mutlaka trendlere göre yönlendirilmediğini, bunun yerine “günlük tarzlarına, aile geçmişlerine veya düğün hedeflerine saygı duruşunda bulunduklarını” söylüyor.

Ek olarak botlar genellikle rahat ve çok yönlüdür. Bayan Li, “Bunlar bir gelinin yıllarca saklayabileceği ve tekrar tekrar giyebileceği özel parçalardır” dedi.

Lauren Knapp Morton, geçtiğimiz Eylül ayında Colorado'daki düğününde Isabel Marant kovboy çizmeleri giymişti. San Francisco'da yönetici asistanı olan 40 yaşındaki Bayan Knapp Morton, “Dağlarda evlendik ve istediğim son şey çevreye uymayan bir şey giymekti” dedi.

New York'ta yaşayan gelin stilisti Gabrielle Hurwitz, onu, düğün günü görünümünü yakalamasına yardımcı olan One Of markasının kurucusu tasarımcı Patricia Voto ile tanıştırdı. Bayan Knapp Morton elbisesini seçtiğinde onu kovboy çizmeleriyle süslemek istediğini biliyordu: “Artık engebeli arazide topuklu ayakkabılarla yürüme konusunda endişelenmeme gerek yoktu ve kovboy çizmeleri “Apartman daireleri” için daha şık bir seçenek gibi görünüyordu.

Gelinler arasında popüler olan Dallas merkezli bir Batı markası olan Miron Crosby, imza renkleri, sınırlı sayıda üretilen ve kişiye özel tekliflerle kovboy çizmelerini lüks dünyasına taşıdı. Botları 900 dolardan başlayan ve kişiselleştirme için 550 dolar taban ücreti olan Miron Crosby'nin kurucusu Sarah Means, “Gelin kategorisindeki talebi görmek gerçekten çok etkileyici” dedi. Bayan Means'a göre gelinler, yapımı sekiz ila 10 ay süren özel yapım bir çift bota genellikle 2.000 dolardan fazla para harcıyor.

Gelinler derileri, renkleri, motifleri ve daha fazlasını seçebilirler. Kişiselleştirme aynı zamanda yeni baş harfleri, düğün tarihini ve hatta partnerin el yazısıyla yazılmış bir notunu ekleme yeteneğini de içeriyor; bu not bir deri parçasına aktarılıp botlardan birine dikiliyor. Bayan Means, “Bu kişiselleştirilmiş ayrıntılar, botları gardırobunda gerçek, türünün tek örneği bir yadigâr parçası haline getiriyor” dedi.

Haylie Paige Keffler, Teksas kır çiçeklerinin renklerine uyum sağlayacak bir çift beyaz Miron Crosby bot yaptı. Nardos Design'ın moda tasarımcısı Nardos İmamı'ndan elbisesinin detaylarını tasarlamasını istedi. Dallas'taki Haylie Paige Events'in sahibi 31 yaşındaki Bayan Keffler, 20 Nisan'da Fort Worth'taki düğünü için pembe ve yeşil XO'lar, kalpler ve dudak izleriyle botları kişiselleştirdi. “Koridorda yürürken yüksek topuklu ayakkabılar giydim ve resepsiyon için botlarımı giydim” dedi.

Çevrimiçi gelinlik satış pazarı olan Rowely'nin kurucusu ve genel müdürü Sarah Brennan Hughes şunları söyledi: “Batı gelin görünümü, geleneksel düğün kıyafetlerinden canlandırıcı bir çıkış sunuyor.”

Proenza Schouler'de ürün planlamacısı olan 28 yaşındaki Emma Brumbaugh, Ağustos ayında Big Sky, Mont'taki düğün hafta sonu için hâlâ mükemmel kovboy çizmelerini arıyor. “Hoş geldin partisi için kovboy çizmeleri ve kovboy şapkasıyla mini bir elbise giymeyi planlıyorum. “dedi. “Ve tören için eğlenceli bir dokunuşa sahip klasik beyaz botlar giymek istiyorum.”

Bayan Brumbaugh'un New York City'deki günlük tarzı Batılı bir dokunuşa sahip, dolayısıyla bunu düğün tarzına dahil etmek doğal olacaktır. “Her zaman Montana'da evlenmeyi ve gelinliğimin yanına kovboy çizmeleri giymeyi hayal etmiştim” dedi. “Giydiğim şeyin, aynı zamanda düğünün havasını da belirleyen, siyah kravat zarafeti ile incelikli batı ruhunun bir karışımı olmasını istiyorum.”